Měření výkonu eshopu pomocí Google Analytics Ecommerce

Nový objednávkový systém posílá data o chování zákazníků a o jejich nákupech do Google Analytics. Zde se dá zjistit spousta užitečných dat.

Pokud v této oblasti nejste expert, rádi Vám pomůžeme data z Vašeho e-shopu zanalyzovat – prostě nám zavolejte na tel. 733 763 554.


Statistika, kolik vám který zdroj návštěvnosti vytvořil tržeb

Tato statistika patří mezi nejdůležitější. Zde můžete zjistit, do které reklamy se vám vyplatí investovat, a která je naopak ztrátová. Vypadá takto:

V prvním sloupci jsou zdroje. Data na tomto obrázku jsou z testovacího eshopu – nebudeme zveřejňovat data reálných zákazníků. V reálném eshopu tam budou položky jako „seznam / cpc“, „google / organic“, apod. Protože víte, kolik jste za dané období zaplatili za ten který druh reklamy, můžete si snadno spočítat, kolik vám jedna Kč vložená do určitého zdroje (Zboží, Heuréka, Sklik, …) utržila korun.


Přehled výkonu jednotlivých produktů:

V prvním sloupci jsou jednotlivé produkty, od kterých se v daném časovém období prodal aspoň jeden kus. Zde zjistíte, jakou tržbu vám generuje ten který produkt.


Tabulka objednávek


V této tabuce co řádek, to objednávka. V prvním sloupci je číslo objednávky. Druhý je opět zdroj/médium, jak bylo popsáno výše. Můžete tedy vidět, který zdroj přivedl kterou konkrétní objednávku.


Statistika chování návštěvníků v jednotlivých krocích objednávkovém systémuToto je užitečné pro zjištění, zda v objednávkovém systému není nějaké úzké místo, které by opouštělo příliš velké procento zákazníků. (I toto jsou data z testovacího eshopu).


Recenze od našich zákazníků

Od firmy Market Express máme již druhé webové stránky. Spolupráce je vyhovující, vyzpovídali mne jakou máme představu o webu a obsahu a dalších a začali posílat návrhy realizace. Web se obsluhuje velmi snadno, což je pro mne z důvodu časového vytížení velice důležité.

Po této zkušenosti jsme si nechali i navrhnout logo naší LPG značky ARTgas a firemní logo.

Markéta Pospíchalová

www.autolysa.cz

S firmou Market Express spolupracujeme od prvního okamžiku, kdy jsme se rozhodli začít "existovat" i v rámci internetu, což je bezmála 20 let.

Od Market Expressu si necháváme tvořit webové stránky, osvědčila se nám i spolupráce v oblasti optimalizace stránek tak, abychom byli co nejlépe dohledatelní. Spolupráce byla vždy oboustranně korektní. Pokud nastal nějaký technický problém, zaměstnanci firmy jej vždy vyřešili ochotně, velmi rychle a k naší spokojenosti.

Za naší firmu mohu s klidným svědomím firmu Market Express doporučit každému, kdo poptává tyto služby.

Martin Dočekal

Ředitel firmy ETEX Hořice s.r.o.

www.kapesniky-horice.cz

Vážení pracovníci firmy Market Express,

Rád bych vám jménem naší firmy Pestall s.r.o., jakožto vašeho dlouholetého zákazníka, vyslovil poděkování za vaši práci s našimi webovými stránkami.

Vaše řešení stránek je vždy na vysoké úrovni a v souladu s trendy moderní doby ve webovém prostoru. Oceňuji perfektní spolupráci při řešení našich požadavků či potíží, vstřícnost, se kterou reagujete na naše podněty.

Již vícekrát jsem se přesvědčil o tom, že vždy nabízíte a nám aplikujete pouze smysluplná řešen. Nesnažíte se nám za každou cenu prodat i produkty, které nejsou pro nás přínosem, a zároveň včas nabízíte a zavádíte změny a inovace požadované zákony.

Těším se na další dlouhodobou spolupráci a přeji mnoho úspěchů ve vaší práci.

S přáním krásných dnů

Ing. Stanislav Bareš

jednatel firmy PESTALL, s.r.o.

www.pestall.cz